נשים בהייטק 2022

כלכליסט בעברית ובאנגלית, ידיעות אחרונות, הארץ, מאקו, מהדורות חדשות, תכניות רדיו וטלוויזיה כלכליות, ישראל היום, כלי תקשורת זרים (כולל אתר סיני), כולם ציטטו בהרחבה ב-8.3.22 – יום האישה הבינלאומי את הדוח המקיף והראשון מסוגו שפרסמה רשות החדשנות: נשים בהייטק, 2022, תמונת מצב, המציג תמונה מלאה של שיעור הנשים בתעשיית ההייטק הישראלית, שאמנם שוברת שיאים, אך רחוקה עדיין מלקיים שוויון מגדרי.

הדוח, שמטרתו העיקרית היא לדברי דרור בין, מנכ"ל רשות החדשנות, לעורר מודעות ולחולל שינוי, נכתב ונערך על ידי אגף כלכלה ומחקר וזירת הזנק ברשות וענבל אורפז, יוזמת #אישה_בהייטק. אנחנו (כל טקסט) נכנסנו לעבודה על העריכה הלשונית והגרפית כשדד-ליין צפוף במיוחד ניצב בפנינו, כי מיכל רייספלד, סמנכ"לית השיווק והדוברות ברשות, שרואה רחוק וחכם (אבל לפעמים לא רואה בעיניים) הייתה נחושה למקסם אימפקט ולפרסם לקראת יום האישה הבינלאומי.

וכך, בדיוק כפי שהיא חזתה, אבל יותר, היה. כן. למרות אירועי הדמים באוקראינה. למרות סדר היום הישראלי העמוס בהתרחשויות. האישיו התקשורתי המרכזי ביום האישה בישראל היה "נשים בהייטק, 2022, תמונת מצב". לא רק כלי התקשורת. גם שרת החדשנות, המדע והטכנולוגיה, אורית פרקש הכהן ציינה את האתגר החד משמעי שמציב הדוח בפני מדינת ישראל והאקוסיסטם של תעשיית ההייטק: שילוב הנשים.

הדוח עתיר נתונים, אך לרווחת הקוראים, הוא עשיר גם באינפוגרפיקות נפלאות של יעל שינקר המוכשרת, שתורמות רבות לקריאה ולזכירות.

נשים בהייטק

הפוסט הזה פורסם בקטגוריה המוצרים שלנו.‏ קישור ישיר לפוסט.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים