גורה קנגורה יוצאת מהכיס / ספרית הפועלים

קרדיטים
  • עטיפת הספר
  • שם הספר: גורה קנגורה יוצאת מהכיס
  • המחבר: לאה קנטור מטרסו
  • איורים: אבנר כץ
  • ההוצאה: פועלים
  • השנה: 2005
  • עמודים: 24
  • עוד משהו: סדרת פשוש בעריכת עדנה קרמר ומירה מאיר

את ספר הילדים "גורה קנגורה יוצאת מהכיס" כתבתי במקור לנעמי שלי כשהיא נכנסה לגן טרום חובה ונדרשה "לצאת מהכיס" ולהתמודד עם הניואנסים הראשונים של הצורך בעצמאות.

גיבורת הסיפור היא גורה קנגורה – גורת קנגרו שאמא שלה חושבת שהיא כבר מספיק גדולה כדי לצאת מהכיס. הספר מתאר את היום הראשון בחייה של גורה מחוץ לכיס, אותו היא מבלה במפגש עם חברים חדשים, בהכרות עם מאכלים וטעמים חדשים ובהרפתקאות שונות. עם שובה בערב הביתה מחכה לה הפתעה. זהו סיפור של התבגרות, יציאה לעצמאות והתמודדות עם מציאות חדשה.

הספר יצא לאור בספריית פועלים (כי תמיד חלמתי שמי שלקח חלק בהוצאה לאור של ספרי לאה גולדברג ישתתף גם בהוצאה לאור של הספר הראשון שלי). יש לי רק מילים טובות לומר על העריכה ובכלל, אך משיתוף הפעולה הזה למדתי יותר מכל שאני חייבת שתהיה לי הוצאה משלי.

הוצאה שתאפשר לי לבחור את המאייר שסגנונו הכי מדבר אלי, לבחור (אם יש צורך בכך) פורמט קצת יותר יקר שיבליט את הספר בין כל אלפי הספרים שבחנות (במקרה הזה הפורמט שחשקתי בו כלל קנגורה עם בטן רכה וכיס בכריכה). הוצאת בוטיק קטנה שתאפשר לי לטפל בשיווק הספר כמו שמטפלים בבן אהוב ומיוחד, ולא כמו באחד מני רבים.

הספר הזה יצא לאור בפורמט הסטנדרטי. הביקורות היללו – ועוד איך, אבל העותקים נמכרים אט אט, במשורה. בעודי כותבת שורות אלו מתגבשת בי החלטה לבדוק אפשרות להוציא את הספר לאור מחדש. הפעם בפורמט  ברוח 2011.

מתוך הספרמתוך הספר

אודות ליאה קנטור מטרסו

עיתונאית, מרצה לתקשורת ויזמית תוכן. כעורכת הראשית וסמנכ"לית התוכן של קבוצת SBC הקימה וניהלה 17 ירחונים, בהם: דרך האוכל, נישה, להיות משפחה, דרך האושר, גלילאו, סטטוס ורבים אחרים. במקביל, ניהלה את קשרי הקבוצה עם מו"לים בינלאומיים כגון Hearst International, או Rodale, עמדה בראש המהדורות הישראליות של ירחוני היוקרה Cosmopolitan, Mountain Bike Action ,Estetica ועוד, הובילה יוזמות רבות של הקבוצה בכל תחומי התוכן, והקימה את שני אתרי התוכן של הקבוצה – תחילה אתר בתחום ההורות שהושק כשהאינטרנט הישראלי היה עדיין ממש בתחילת דרכו, ומעט לפני שעזבה – את ifeel.co.il - והובילה יוזמות רבות של הקבוצה בתחום התוכן.
הפוסט הזה פורסם בקטגוריה כתיבת ספרי ילדים.‏ קישור ישיר לפוסט.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים