מהלך משפחתי

משחק לפיתוח מודעות בריאותית שנוצר במיוחד עבור הילדים משתתפי התוכנית 'לגדול בריא', של מאוחדת ובני משפחותיהם. המשחק מבוסס על ערכיה ומטרותיה של התוכנית המיועדת לילדים הסובלים מהשמנת יתר. התוכנית גובשה על ידי מערך קידום הבריאות של המאוחדת, בשיתוף פעולה רב תחומי בין רופאים, פסיכולוגים, מערך התזונה והדיאטה והמומחים של מאוחדת ספורט.

התוכנית 'לגדול בריא' מיועדת לעודד את הילדים המשתתפים ומשפחותיהם לאמץ אורח חיים בריא ופעיל, תוך הקניית כלים להעצמה ושיפור הכושר הגופני, לתזונה בריאה ולצרכנות נבונה של מוצרי מזון.

משחק הקופסה שיצרנו ופיתחנו עבור משתתפי התוכנית משלב משימות מסוגים שונים ושאלות טריוויה והוא מורכב משלושה סוגים של כרטיסי משחק שאויירו בכשרון רב על ידי סילביה כביב:
כרטיסי משחק המציגים שאלות טריוויה בתחום התזונה בדרגות קושי שונות, כגון: מהו תפקידן העיקרי של הפחמימות, אילו צבעים של ירקות עדיף לצרוך, או לפי איזה סדר מופיעים הרכיבים של מוצרי מזון על גבי האריזה.כרטיסים המציגים תרגילי פעילות גופנית בדרגות קושי שונות, כגון: קפיצה בדלגית, כפיפות בטן בשכיבה, או לחיצת כתפיים באחיזת משקולות.כרטיסים המציגים משפט להשלמה בתחום הרגשות והתחושות, כגון: אני גאה בעצמי על…, אני מאחל/ת לעצמי להיות בעתיד…, השיעור שאני הכי אוהב בבית הספר הוא…, ועוד.

כרטיסי המשחק נהגו ונבחרו בקפידה על מנת לתרום הרחבת ידע, התנסות ותרגול של הנושאים הנלמדים בתוכנית, לצד חוויה משפחתית משותפת ומהנה.

המשחק הופק בהמשך גם בגרסה ערבית, וגם בהתאמה עבור הציבור הדתי וזכה לשבחים רבים.

במקביל יצרנו עבור מנחי התוכנית ערכה הכוללת משחקי היכרות, משחק בינגו, יומן אישי למשתתפים שתכניו כוללים מידע רב ומשפטי עידוד והשראה, קופסה, פנקס, דפי עבודה ועוד.הפוסט הזה פורסם בקטגוריה משחקים ומוצרי תוכן.‏ קישור ישיר לפוסט.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים